Üniversite


Öğrencilerin 12. Sınıfı tamamlamaları itibari ile üniversite sınavına girerek sınavına kendi bölümlerinin 2 yıl süreli Meslek Yüksek Okulu, Ön lisans programlarından birini seçtiği takdirde ek puan alarak bu bölümlere girmesi daha kolay gerçekleşmektedir. Ayrıca öğrencilerimiz lise öğrenimleri boyunca benzer ders ve çalışmaları gördüklerinden dolayı bu programlarda alan dışı gelen öğrencilere kıyasla çok daha başarılı olmaktadırlar. 

• Mesleki ve teknik lise mezunları tercih yapabilmek için Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na girmek zorunda.

• Meslek liseliler ek puan alırlar. 

2 yıl süreli Meslek Yüksek Okulu, Ön lisans programını tamamlayan öğrenciler Tekniker unvanı ile özel sektörde çalışabilir veya KPSS Ön lisans sınavına girerek başarılı olmaları durumunda devlet memuru olarak çalışabilirler

4 yıllığa tamamlama, 2 yıl süreli Meslek Yüksek Okulu, Ön lisans programını tamamlayan öğrenciler dikey geçiş sınavına (DGS) girerek yeterli puan almaları durumunda kendi bölümlerinin 4 yıllık fakültelerine tamamlayabilirler.

Öğrencilerimiz YGS'de 2 yıllık, LYS'de ise 4 yıllık bölümlere, kendilerine tanınan ek puan desteğinin verdiği büyük avantaj ile girebiliyorlar.