Eğitim İçeriği


"MİCROSOFT ONAYLI" Yazılım Uzmanlığı sertifikalı

Öğrencilerimize; 9. Sınıftan başlayarak, üç yıllık süreçte Yazılım eğitimi veriyoruz. Bu dersler ile öğrencilerimiz masaüstü ve web uygulamaları geliştirebilecek. Bu programı bitiren öğrencilerimiz, mezun olduklarında rahatlıkla iş bulabilecek yetkinlikte ve konumda, donanımlı bireyler olacaklar.

Yazılım Uzmanlığı Eğitimi Hedefi

Eğitiminde ana hedef; gelişen yazılım teknolojilerine uzman personel yetiştirmektir. Yazılıma verilen önem her geçen gün biraz daha artmaktadır. Bununla beraber yetişmiş yazılım uzmanı yeteri kadar bulunmamaktadır.

Okulumuz, ülkemizde yazılımcı sayısını artırmak ve yerli yazılım alanında uluslararası çalışmalara imza atabilmek için özgün fikirler üretebilen bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. 

Eğitim İçeriği

Yazılım; temelini sağlam kurup itinayla inşa edilmesi gereken bir daldır. Bu nedenle 9. Sınıftan başlayarak temel algoritma ve kurgulama becerileri, popüler ve sık kullanılan programlama dilleri, temel tasarım ve yaratıcılık becerileri, veri analizi ve veri madenciliği becerileri, temel yapay zekâ ve makine öğrenmesi gibi bir yazılımcıda olması gereken yetkinlikleri ve kavramları öğrencilerimize kazandırıyoruz. 

Yazılım geliştirme adından da anlaşıldığı üzere temel olarak sadece yazılım geliştirmeyi hedef almaktadır. Bu iş ile meşgul olan kişilere yazılım geliştirme uzmanı denir. Bu uzmanlar masaüstü programları, web platformu, mobil programlama ve benzeri alanlar üzerinde çalışırlar. Bir yazılım geliştiricisi olarak tasarımcılarla, mühendislerle, pazarlama uzmanlarıyla ve diğer birçok kişiyle ortak çalışmanız, karar almanız gerekir. Yazılım geliştirme uzmanı olabilmek için yazılımın temellerini ve dillerini (C# , Java, Python, Html, Php, MySql, Angular vs.) iyi öğrenmek gereklidir. 

Okulumuzda öğrencilere öğretilmesi hedeflenen konuların başında; 

Temel programlama kavramları, C dilinin temelleri, web tabanlı kodlama, Android uygulama geliştirme, web okuryazarlığı, temel bilişim teknolojileri, içerik yönetim sistemleri, web yayıncılığı, Java dili, HTML dersleri, Argoritmalar, internet tabanlı programaGaziosmanpaşa Çukurçeşme Kampüsü

Tel: 0(212) 417 64 71


Adres: Merkez Mahallesi Eski Edirne Asfaltı Cd. No: 48/A Gaziosmanpaşa/İstanbulGaziosmanpaşa Havuzbaşı Kampüsü

Tel: 0(212) 417 64 81


Merkez Mahallesi Yeşil Zümrüt Sokak No: 29-31 Gaziosmanpaşa/İstanbul